ভাৰতৰ ৭০ শতাংশ নাৰীয়ে পুৰুষক ঠগায় !

ভাৰতৰ ৭০ শতাংশ নাৰীয়ে পুৰুষক ঠগায় !

প্রতি ১০ জনী নাৰীৰ ভিতৰত সাতজনী অর্থাৎ ৭০ শতাংশ নাৰীয়ে  পুৰুষক ঠগ প্ৰৱঞ্চনা কৰে  বুলি দাবী কৰা হৈছে এক গবেষনাত । গ্লিডেন নামৰ  এটা এক্সট্রা মেৰিটেল এপে কৰা জৰিপত  এই তথ্য পোহৰলৈ আহিছে বুলি জনাইছে  প্রতিষ্ঠানটোৱে।

‘নাৰীসকলে কিয় ব্যভিচাৰত লিপ্ত হৈছে ’ শিৰোনামাৰে জৰীপটো পৰিচালনা কৰা হয়। বাংঙ্গালুৰু , মুম্বাই, কলকতাৰ দৰে  চহৰৰ নাৰীসকল  সকলোতকৈ বেছি পৰকীয়া প্ৰেমত  লিপ্ত হয় বুলি  জৰীপত স্পষ্ট হৈছে । নাৰী পৰকীয়া প্ৰেমত লিপ্ত হোৱাৰ আৰত  স্বামীৰ সৈতে বৈবাহিক জীৱনত অসুখী, অৱজ্ঞা, গৃহ কামত স্বামীৰ অসহযোগিতাক  যুক্তি হিচাপে দিয়া হৈছে  ।

জৰীপকাৰী প্রতিষ্ঠান গ্লিডেনৰ এজন marketing specialist চোলেন  পাইলেটে কলে , ‘জৰীপত অংশ লোৱা  প্রতি ১০ জনী নাৰীৰ চাৰিজনীয়ে  জনাইছে , অপৰিচিতৰ সৈতে পৰকীয়াত লিপ্ত হোৱা পিছত স্বামীৰ সৈতে  সিহতৰ  ঘনিষ্ঠতা বাঢ়িছে ।’

সম্পর্কত লিপ্ত হোৱা এনে  নাৰীক  টার্গেট কৰি ২০০৯ চনত  গ্লিডেন এপৰ  যাত্রা আৰম্ভ হয় ফ্রান্সত । ৮ বছৰ  পিছত ২০১৭ বৰ্ষত ভাৰতত আহে  । এখন ফৰাচী এই অনলাইন প্লেটফর্মৰ মুঠ ব্যবহাৰকাৰীৰ ৩০ শতাংশই ভাৰতীয় বিবাহিত নাৰী। যিসকলৰ  বয়স ৩৪ পৰা ৪৯ বছৰৰ ভিতৰত ।

ব্যবহাৰকীৰ ২০ শতাংশ পুৰুষ আৰু  ১৩ শতাংশ নাৰী সিহতৰ  স্ত্রী বা স্বামীক প্ৰৱঞ্চনা কৰি পৰকীয়া প্ৰেম কৰিছে বুলি স্বীকাৰ কৰিছে । স্বামীক ঠগাই পৰকীয়া কৰা  এনে ৭৭ শতাংশ ভাৰতীয় নাৰীয়ে কৈছে , সিহতৰ বিবাহিত জীৱন একঘেয়ামী হৈ পৰিছে  । সেয়ে   বিয়াৰ পিছটো  এজন সঙ্গী বিচাৰি লৈছে । নিজৰ স্বামীৰ বাহিৰে এজন সঙ্গী বিচাৰি পোৱাত  সিহতে  ভিন্ন ধৰণৰ  উত্তেজনা অনুভৱ কৰে ।

ভাৰতৰ  প্রায় ৪৮ শতাংশ নাৰীয়ে  বিচাৰে বিবাহবহির্ভূত সম্পর্ক থকা উচিত; জৰীপত এনে তথ্য আহি পৰিছে ।

0/Post a Comment/Comments

Previous Post Next Post