-->

Assamese Horror Story | Assamese Vutor Story মিষ্ট্ৰিয়াচ নাইট 2

Ghost Story in Assamese | New Haunted Story

Assamese Horror Story | Assamese Vutor Story মিষ্ট্ৰিয়াচ নাইট 2 

(মিষ্ট্ৰিয়াচ নাইট.. গল্প নতুবা অভিজ্ঞতা..আজিৰ অভিজ্ঞতা আমালৈ লিখি পঠিয়াইছে উৎপল কলিতাই)

১৯৯৯ চনৰ ঘটনা এটা কবলৈ ওলাইছো। আমি তেতিয়া ৰঙিয়াৰ ব্ৰিকফিল্ড কলনিত আছিলো। আমাৰ ঘৰৰ ওচৰত এখন ডাঙৰ খেল পথাৰ আছিলে। মানুহৰ মুখত শুনা মতে বহু বছৰ আগতে খেল পথাৰখন পুতিবলৈ মানুহে বহুত চেষ্টা কৰি ব্যৰ্থ হোৱাৰ ফলত এহাল বুঢ়া বুঢ়ীক হেনু তাত বলি দিছিলে। এতিয়া মোৰ জীৱনত ঘটা এটা সচাঁ ঘটনা কবলৈ গৈ আছো। তেতিয়া মই এজন চাৰি বছৰীয়া শিশু। এদিন সন্ধিয়া ঘৰৰ ওচৰৰ এজন খুৰা আৰু তেওঁৰ লৰাজনৰ সৈতে সেইখন খেলপথাৰেৰে শ্ৰীকৃষ্ণৰ ঝুলন যাত্ৰা চাবলৈ গৈছিলো, ঘূৰি আহোতে ৰাতি ৯ টা মান বাজিছিলে। সিদিনা ঘৰত কেৱল মোৰ মা আৰু পেহীহে আছিলে। আমি ভাত পানী খাই সোনকালে শুই গৈছিলো। গৰমৰ দিন আছিলে বাবে খিৰিকীবোৰ খোলা আছিলে। ৰাতি ২ টা মান বজাত মোৰ পানীৰ পিয়াহ লগাত মায়ে মোৰ বাবে পানী আনিবলৈ গৈছিলে। সেই মুহূৰ্তত মই খিৰিকীৰে যি দেখিছিলো সেইয়া চকুৰে নেদেখিলে কোনেওঁ বিশ্বাস নকৰিব। মই খিৰিকীৰে চোতালত দেখিছিলো এজন সম্পূৰ্ণ বগা বয়সীয়াল মানুহ, তেওঁ কলা চচমা এযোৰ পিন্ধি আছিলে। মানুহজনৰ দাড়ি, চুলি, গাৰ কাপোৰ সকলো বগা আছিলে আৰু মানুহজন লাইতৰ পোহৰৰ দৰে উজ্জ্বল আছিলে। মানুহজনে মোক হাতবাউল দি মাতি আছিলে।মই ভয়ত কান্দিছিলোঁ। পানীখিনি লৈ মা মোৰ ওচৰত আহিছিলে যদিও মই কান্দিয়েই আছিলো। মাৰ অলপ সন্দেহ হৈছিলে সেইবাবে ভগৱানৰ মন্ত্ৰবোৰ পঢ়িছিল। আধা ঘণ্টা মান পিছত মই কন্দা বন্ধ কৰিছিলো আৰু মাক মই সেইফালে দেখুৱাই দিছিলো।কিন্তু মায়ে একো দেখা নাছিলে আৰু তাৰ পিছত মানুহজন নোহোৱা হৈ গৈছিল। তাৰ পিছত মায়ে মোৰ পকেটত জালুক ভৰাই দিছিলে। বহুতে এই ঘটনাটো বিশ্বাস কৰিবলৈ টান পাব। বিশ্বাস নকৰিলেও মোৰ কব লগা একো নাই, যিটো মোৰ লগত ঘটিছিলে সেইটো মই বৰ্ণনা কৰিলো।
এই ঘটনাটো লিখি থকাৰ মুহূৰ্তত ও মোৰ গাৰ নোম শিয়ৰি উঠিছে।

উৎপল কলিতা

Also Read