Follow Us/ Join our Telegram/ Whatsapp Group. Check Here

Search Suggest

Assamese pdf Novel Daini 49 -Assamese Best Books Pdf Link

Assamese Novel Books Free | Free best assamese books on amazon | Best flipkart assamese books

From Part 48

মই লাইব্ৰেৰীলৈ দৌৰি আহিলোঁ। লাইব্ৰেৰীলৈ আহি দেখিলো, টেবুলত এলেচৰ ডায়েৰীখন পৰি আছে, আৰু তাৰ পৃষ্ঠাবোৰ বতাহত এটা এটাকৈ উলটি আছে! আচৰিত! এয়াতো এলেচ হে! কিন্তু কিয় নগ’ল তাই? অলপ সময় ডায়েৰীখন চোৱাৰ পিছত কথাটো বুজি পালোঁ। এলেচে আঙুঠিটো আনিবলৈ কৈছিল নিজৰ মুক্তিৰ বাবে নহয়। তাইৰ প্ৰেমিকা মাৰ্টিনীৰ মুক্তিৰ বাবে। মাৰ্টিনি অবিহনে তাই মুক্তি লব নোৱাৰে। আচলতে সিহঁতৰ প্ৰেমৰ বান্ধোন ইমানেই দৃঢ় যে সিহঁতে ইজনে সিজনক এৰি যোৱাৰ কথাও ভাবিব নোৱাৰে। সেয়েহে এলেচে মাৰ্টিনিৰ মুক্তিক নিজৰ মুক্তি বুলিয়েই ভাবি লৈছিল। 

কিন্তু আঙুঠিটো উদ্ধাৰ হোৱাৰ পিছত মাৰ্টিনিকে ধৰি আন ছোৱালীকেইজনী মুক্তি পালে যদিও এলেচৰ ইহলৌকিক বন্ধনতে থাকি গ’ল। প্ৰকৃতপক্ষে তাই ৰৈ যোৱাৰ কাৰণ আঙুঠিটো নাছিল, নহ’লে তায়ো আনবোৰৰ দৰে প্ৰিষ্টেৰ কবৰতেই বন্দী হৈ থাকিলেহেতেন আৰু কটেজত মুক্তভাৱে বিচৰণ কৰিবও নোৱাৰিলেহেঁতেন। এলেচক ইয়াতে বান্ধি ৰখা বস্তুটো হ’ল এই ডায়েৰীখন। 

জীৱনৰ শেষৰ অধ্যায়বোৰৰ স্মৃতি সন্নিৱিষ্ট এই ডায়েৰীখনেই তাইক হাজাৰ হাজাৰ বছৰ ধৰি এই বন্ধ কটেজত বন্দী কৰি ৰাখিছে। কিন্তু ইমান দিনে তাইৰ উপস্থিতি মই কিয় অনুভৱ কৰা নাছিলো? ইমান দিন এলেচক বিচাৰিছিলো কিন্তু উপস্থিতি ধৰিব পৰা নাছিলো কিন্তু আজি তাই নিজেই নিজৰ উপস্থিতিৰ কথা ঘোষণা কৰিছে! কথাটো বিভ্ৰান্তিকৰ! মাৰ্গাৰেটৰ আত্মাৰ প্ৰভাৱ তাইৰ ওপৰতো পৰিছিল নেকি যাৰ বাবে মৌন হৈ আছিল! কিন্তু মই এই কথাটো জানিছিলোঁ যে অশুভ আত্মাই মানুহক প্ৰভাৱিত কৰে! এতিয়া দেখিছোঁ যে তেওঁলোকে ইজনে সিজনক প্ৰভাৱিতও কৰে! কিন্তু সেয়া কেনেকৈ সম্ভৱ? 

মনিকাই আৰম্ভণিৰে পৰা এইবোৰ অনুভৱ কৰি আহিছিল। সেইদিনা মই মনিকাক অকলে এৰি কামলৈ ওলাই আহিলোঁ আৰু মাৰ্গাৰেটো মোৰ লগত আহিল। কাৰণ অজানিতে মই মাৰ্গাৰেটৰ মিডিয়াম হৈ পৰিছিলোঁ। মই য’তেই গৈছিলো, মাৰ্গাৰেট মোৰ লগতে গৈছিল। মোৰ আৰু মাৰ্গাৰেটৰ অনুপস্থিতিত মনিকাই লাইব্ৰেৰীত এলেচৰ অশৰিৰীক অনুভৱ কৰিছিল আৰু ভয় খাইছিল। ভয়ত বিচলিত হৈ তাই মোক ফোন কৰিলে যে সোনকালে মই অফিচৰ পৰা আহিব লাগে। কিন্তু মোৰ কপাল ইমানেই বেয়া যে ষ্টাৰৰ চেফ হাউচত ৰাতিটো পাৰ কৰিব লগা হল। শেষৰ নিশা যেতিয়া মই কটেজলৈ উভতি আহিলোঁ, মাৰ্গাৰেটেও মোৰ লগত আহি মনিকাক লাইব্ৰেৰীত নিজৰ কিতাপখন পঢ়ি থকা দেখিলে। তাৰ পিছত ছোৱালীজনীক ভয় খুৱাই অচেতন কৰি পেলায়। 

কেইদিনমান পিছত মনিকা অভিযোগ কৰিছিল যে কোনোবাই বেছমেণ্টৰ পৰা তাইৰ নামকাঢ়ি মাতিছে। সেয়াও আছিল এলেচ। বেছমেণ্টৰ পৰা কেৱল এলেচেহে মাতিব পাৰে। সেইটোৱেই তাইৰ আত্মগোপনৰ স্থান। মাৰ্গাৰেটৰ তাত কোনো প্ৰভাৱ নাই। বিশেষকৈ এই কাৰণেই আদীনৰ মমবাতিডাল বেছমেণ্টত নুমাই যায়। মমবাতিটো নুমুৱাই নিজৰ উপস্থিতি প্ৰকাশ কৰিছিল যদিও আদিন আৰু মই ইয়াক কেৱল বতাহৰ বাবে হোৱা বুলি ভুল কৰিলোঁ। মই আগতে বুজি পোৱা উচিত আছিল যে বন্ধ বেছমেণ্টত বতাহে কেতিয়াও মমবাতি নুমাব নোৱাৰে। 

এলেচ আগতেও তাত আছিল আৰু এতিয়াও এই কটেজটোত আছে। ইমান দিনে তাই মাথোঁ মোক এৰাই চলি আছিল। মোৰ উপস্থিতিত লাইব্ৰেৰীত নিজে নিৰব হৈ আছিল, আৰু বেছমেণ্টত দুৰাতি শুই থকাৰ পিছতো তাই মোক কোনো দুঃস্বপ্ন নেদেখুৱালে। কিন্তু ইমান দিনে মোৰ লগত এনেকুৱা কি আছিল নেকি যিয়ে এলেচক মোৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখিছিল? হয়, অৱশ্যেই। সেই আঙুঠিটোৱেই! এলেচৰ অনিচ্ছা সত্ত্বেও আঙুঠিটোৰে তাইৰ কপালৰ দাগ দিয়া হৈছিল। তেতিয়াৰ পৰা সেই আঙুঠি পিন্ধা সকলোকে তাই প্ৰিষ্ট বুলি ভাবি ভয় কৰে, আৰু তাৰ পৰা আঁতৰি থাকে। সেই আঙুঠিটোৰ ভয়ত তাই মোক এৰাই চলিছিল। মোৰ হাতত এতিয়া আঙুঠিটো নাই বাবে মোক ইয়ালৈ টানি আনিলে। 

পৃষ্ঠাবোৰ বতাহত এটা এটাকৈ উলটি ডায়েৰীখনেই এলেচৰ মুক্তিৰ পথ দেখুৱাইছে। ডায়েৰীখন জ্বলাই দিলে এলেচ মুক্ত হ’ব। মই আগবাঢ়ি গৈ এলেচৰ ডায়েৰীখন হাতত তুলি ললোঁ! ইমান ধুনীয়া ডায়েৰী এখন এনেকৈ জ্বলাবলৈ মন যোৱা নাছিল। 

ডায়েৰীখন লৈ লাইব্ৰেৰীৰ পৰা ওলাই পাকঘৰলৈ গ’লো। উদ্দেশ্য আছিল জ্বলাই দিয়াৰ। কিন্তু নাই ঠিক তেতিয়াই মোৰ কটেজৰ কলিংবেলটো বাজি উঠিল। আচৰিত! এই সময়ত আকৌ কোন আহিল! ইফালে মনিকাৰ লাচটো পাকঘৰৰ চুক এটাত পৰি আছে। যদি কোনোৱাই দেখা পায় হৈছে আৰু। বাকী জীৱনটো মই জেলৰ ভিতৰতে পচি মৰিব লাগিব। এলেচৰ ডায়েৰীখন ষ্ট’ভৰ কাষত এৰি মই খৰধৰকৈ মনিকাৰ মৃতদেহটো টানি লৈ গৈ পাকঘৰৰ ৰেক এটাৰ আঁৰত লুকুৱাই থলোঁ। তাৰ পাছত আগবাঢ়ি গৈ দুৱাৰখন খুলি দিলোঁ। মই থিক সিহঁতে আহিৱ পাৰে বুলিয়েই ভয় কৰি আছিলো। পুলিচ! 

ছয় ফুট ওখ এজন বিশাল দেহৰ অফিছাৰ আৰু তেওঁৰ লগত ৰুক্ষ চেহেৰাৰ এগৰাকী মহিলা ডেপুটি। মই সিহঁতক দেখি ইমানেই ভয় খালো যে সিহঁতৰ লগত কথা পাতিবলৈও পাহৰিলোঁ। তেওঁলোকেই প্ৰথমে কথা ক’ৱলৈ আৰম্ভ কৰিলে। 

পুলিচ: “ছ’ৰী, আপোনাক অকালতে আমনি কৰাৰ বাবে। আমি আপোনাৰ বেডৰুমটোৰ ছীল খুলি আপোনাৰ বেডৰুমৰ পৰা জব্দ কৰা বস্তুবোৰ ঘূৰাই দিবলৈ আহিছো।” 

মই: “অ’ ভাল, ভাল। ভিতৰলৈ আহক।” 

আগৰবাৰ এৰি থৈ যোৱা কোনো সম্ভাৱ্য সূত্ৰৰ আশাত সিহঁতে পুনৰ প্ৰায় এঘণ্টা সময় মোৰ বেডৰুমটো ভালদৰে পৰীক্ষা কৰিলে। তাৰ পিছত বেডৰুমত পৰি থকা সকলো কাঁচৰ টুকুৰা সাৱধানে আঁতৰাই পেলালে। মজিয়াত জমা হোৱা আদিনৰ তেজবোৰ চাফা কৰি তাত ডিজইনফেক্টেণ্ট ছটিয়াই দিলে। তাৰ পিছত মোৰ বেডৰুমৰ পৰা জব্দ কৰা বস্তুবোৰ এটা কাৰ্টুনেৰে সহ ঘূৰাই দিলে। সিহঁত যোৱাৰ সময়লৈকে নিশা ৯ বাজিছিল। সিহঁত যোৱাৰ সময়ত মই শান্তিৰ উশাহ এটা ললো। ভাগ্য ভাল যে সিহঁতে মনিকাৰ মৃতদেহটো বিচাৰি নাপালে। কৌতূহলবশত মই পুলিচে দিয়া লিষ্টখনৰ লগত পুনৰ ঘূৰাই পোৱা সামগ্ৰীবোৰ মিলাবলৈ ধৰিলোঁ! আৰে! ইয়াৰ ভিতৰত আদিনৰ যাদুৰ কিতাপখনো আছে। যিখন তেও আনিছিল য়ে মাৰ্গাৰেটৰ আত্মাক মোৰ শৰীৰলৈ লৈ আহিবলৈ। হঠাতে মোৰ চকুৰ সন্মুখত এটা সাধাৰণ সমীকৰণ ভাহি উঠিল! 

লাইব্ৰেৰীত আঙুঠিৰ দাগ লোৱা এলেচৰ আত্মা, পাকঘৰত মনিকাৰ মৃতদেহটো, ড্ৰয়িং ৰুমৰ পেডেল ডাষ্টবিনত থকা যাদুকৰী আঙুঠিটো আৰু মোৰ শোৱা কোঠাত আদীনৰ নতুনকৈ উদ্ধাৰ হোৱা ডাইনী কিতাপখন। এই সকলোবোৰ মিলাই মনিকাক হত্যাৰ দায়িত্বৰ পৰা নিজকে মুক্ত কৰিব পৰা যাব। 

মই সিদ্ধান্ত ললোঁ যে এলেচৰ আত্মাটো মনিকা দেহত সোমাই দিম। যিহেতু ইয়াৰ দ্বাৰা মই হত্যাৰ দায়িত্বৰ পৰা মুক্ত হ’ম আৰু এলেচেও নতুন জীৱন পাব। হত্যাৰ দায়ৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ এইটোৱেই একমাত্ৰ উপায়। আত্মা প্ৰতিষ্ঠাপনৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় সকলো সামগ্ৰী মোৰ কটেজৰ ভিতৰৰ বিভিন্ন কোঠাত সিঁচৰতি হৈ আছে। শোৱনি কোঠাৰ পৰা কিতাপখন আনি লাইব্ৰেৰীত থৈ দিলোঁ। পাকঘৰত সোমাই মনিকাৰ মৃতদেহটো সন্তৰ্পণে লাইব্ৰেৰীলৈ আনি টেবুলৰ ওপৰত শুৱাই দিলোঁ। 

তাইৰ শৰীৰটোত এতিয়াও অলপ বৰফ জমা হৈয়েই আছে! কিন্তু ইতিমধ্যে বহু বৰফ গলি পাকঘৰৰ মজিয়াখন বুৰাই পেলাইছে। ড্ৰয়িং ৰুমৰ ডাষ্টবিনৰ পৰা মণিকাৰ কটা আঙুলিটো উলিয়াই আনিলোঁ। তাৰ লগতে আঙুঠিটো লাগি আছিল। আঙুলিৰ পৰা আঙুঠিটো খুলি লাইব্ৰেৰীলৈ উভতি আহিলোঁ। এতিয়া কাম আৰম্ভ কৰা যাওক। 

লাইব্ৰেৰীত সকলো ঠিক ঠাক কৰি মই কিতাপখন খুলিলোঁ। গোটেই কিতাপখন বুজিব নোৱাৰা হিব্ৰু ভাষাত লিখা হৈছে। কিতাপখনৰ মাজত এটা পৃষ্ঠা আধা উঠি গৈছে। হয়তো কোনোবাই চিহ্নিত কৰিব বিচাৰিছিল। এই পৃষ্ঠাত হিব্ৰুত লিখাৰ লগতে কাৰ্পেটত পৰি থকা এটা মৃতদেহৰ স্কেচ দেখুওৱা হৈছে। ইয়াৰ কাষতে ইংৰাজী আখৰেৰে মন্ত্ৰৰ জপ লিখা আছে। বোধহয় লেখাটো আদীনৰ। মই বুজি পালো আত্মাক প্ৰৱেশ কৰোৱা মন্ত্ৰ এইটোৱেই। মই তাক চাই শুদ্ধ উচ্চাৰণ মুখস্থ কৰিলোঁ। তাৰপিছত পৃষ্ঠাটো ওলোটাই দিওঁতেই আদীনৰ হাতৰ আখৰেৰে সহজ ইংৰাজীত লিখা কাৰ্যপ্ৰণালীটো পালোঁ। আদীনৰ প্ৰতি মোৰ অন্তৰখন কৃতজ্ঞতাৰে ভৰি পৰিল। ল’ৰাটোৱে মোৰ কাৰণে ইমানখিনি কৰিছে। কিন্তু অৱশেষত তেওঁ নিজৰ বাবে একো কৰিব নোৱাৰিলে। 

কাৰ্যপ্ৰণালী অনুসৰি প্ৰথমে শৰীৰটো পৰিষ্কাৰ পানীৰে ধুব লাগিব। তাৰ পিছত শৰীৰটোৰ কপালত কাঠ কয়লাৰে প্ৰৱেশ কৰিবলগীয়া আত্মাৰ নাম লিখিব লাগিব। তাৰ পিছত শৰীৰটো চিৎ কৰাই শুৱাই থৈ আৰু মুখখন খুলি ৰাখিব লাগিব। শেষত সেই আত্মাৰ নাম লৈ পাঁচবাৰ মন্ত্ৰটো জপ কৰা উচিত। 

বাচ, , , , সেইটোৱে! মন্ত্ৰটো গুণগুণাই মই পাকঘৰলৈ গ’লোঁ, বিশুদ্ধ পানীৰ জগ এটা আনিবলৈ। তাৰ পাছত ষ্ট’ৰ ৰুমত গৈ ভঙা কাঠৰ টুকুৰা কেইটামান আনি ষ্টোভত জ্বলাই কয়লা বনালোঁ। তাৰ পিছত মই সেইকেইটা লগত লাইব্ৰেৰীলৈ উভতি আহিলোঁ। লাইব্ৰেৰীলৈ উভতি আহি আমি মণিকাৰ শৰীৰটো পানীৰে ভালদৰে ধুই শুদ্ধ কৰি দিলোঁ। তাৰ পিছত কয়লাৰে তেওঁৰ কপালত “A L A C E” লিখিলোঁ। তাৰ পিছত তাইৰ আনটো অক্ষত আঙুলিত আঙুঠিটো পিন্ধাই মন্ত্ৰটো পঢ়িবলৈ ধৰিলোঁ। 

প্ৰতিবাৰেই মন্ত্ৰৰ আৰম্ভণি আৰু শেষত এলেচ ভণ্টিজিয়ান নামটো উচ্চাৰণ কৰিবলৈ পাহৰা নাই। কিয় জানো এলেচক আহ্বান কৰিবলৈ লৈ, যদি আন কোনোবা এলেচৰ সলনি লাচটোত সোমাই যায় তেন্তে দুৰ্যোগ হ’ব। যদি মাৰ্গাৰেট আকৌ সোমাই যায়! নহয় সেয়া, , , , কেনেকৈ সম্ভৱ হব? মাৰ্গাৰেটৰ দ্বিতীয় মৃত্যুৰ আগে আগে মনিকা শৰীৰত আঙুঠিটো নাছিল, কপালতও আঙুঠিৰ দাগোতো নাছিল। অৰ্থাৎ মৃত্যুৰ লগে লগে তেওঁৰ আত্মাও বিদায় ল’লে। কেৱল মনিকাৰ মৃতদেহটোহে ফ্ৰীজত ৰৈ গল। 

এতিয়া এইটো শৰীৰত কেৱল এলেচত প্ৰৱেশ কৰাবলৈ পাৰিলেই হল। 

মন্ত্ৰটো পঢ়া কৰি শেষত প্ৰাণৰ অলপ স্পন্দন পোৱাৰ আশাত লাচটোলৈ চালোঁ। সময় আঁতৰি যাবলৈ ধৰিলে। কিন্তু একোৱেই নহল। প্ৰায় আধা ঘণ্টামান এনেকৈয়ে পাৰ হৈ গ’ল। এলেচে চকু মেলা নাই, অলপো উশাহ লোৱা নাই। হয়তো মোৰ প্ৰথম প্ৰচেষ্টা বিফলতাৰে শেষ হ’ল। আদিনে মোক ক’ৰ যে কিতাপ এখন লৈ ইম্প্ৰেছ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল? কিন্তু যদি তেওঁ প্ৰৱঞ্চক, তেন্তে মাৰ্গাৰেটে তেওঁক কিয় হত্যা কৰিব? অৱশ্যে তেওঁৰ পৰিকল্পনাটোৱে কাম কৰিলেহেতেন আৰু মাৰ্গাৰেট সেয়া জানিছিল। গতিকে তেওক বাটৰ কাইট বুলি হত্য়া কৰিলে। সমস্যাটো হয়তো মোৰ কাৰণেই হৈছে। 

মোৰ মন্ত্ৰ উচ্চাৰণত ভুল হ’ব পাৰে। নতুবা এলেচে এই শৰীৰত প্ৰৱেশ কৰিব নিবিচাৰে, তেওঁ মাত্ৰ সিপাৰৰ মাৰ্টিনি তালৈ উভতি যাব বিচাৰে। বা বৰফ জমা হোৱা শৰীৰটো আত্মাৰ প্ৰৱেশৰ বাবে একেবাৰেই উপযোগী নহয়। মই একো বুজি পোৱা নাই। মই হতাশাত লাইব্ৰেৰীৰ মজিয়াত বহি পৰিলোঁ। হতাশা আৰু ক্লান্তিয়ে মোক চাৰিওফালৰ পৰা আগুৰি ধৰিলে। 

কিছু সময়ৰ পাছত মই সিদ্ধান্ত ললোঁ যে গোটেই প্ৰক্ৰিয়াটোক মই পুনৰাবৃত্তি কৰিম। কিন্তু এইবাৰ লাইব্ৰেৰীত নহয়। বেছমেণ্টত। তাত এলেচৰ উপস্থিতি আৰু প্ৰভাৱ নিশ্চিতভাৱে সৰ্বোচ্চ। গতিকে যদি তাত কামটো কৰে তেন্তে তাই এই প্ৰক্ৰিয়াৰ পৰা সাৰি যাব নোৱাৰিব। কিন্তু তাৰ আগতে মণিকাৰ মৃতদেহটো পাকঘৰলৈ লৈ গৈ কুহুমীয়া গৰম পানীৰে ধুব লাগিব। এনে কৰিলে পুনৰ শৰীৰটো স্বাভাৱিক অৱস্থালৈ ঘূৰি আহিব। মই আন এটা কথা লক্ষ্য কৰিলো। 

মই মনিকাৰ কপালত কয়লাৰে লিখা এলেচৰ নামটো ইংৰাজীত লিখিছিলোঁ। কিন্তু এলেচে ইংৰাজী নাজানে। মই সিদ্ধান্ত ললোঁ যে সেইটো মচি তেওঁৰ নাম পোলিছ ভাষাত লিখিম। ঠিক যেনেকৈ তেওঁৰ ডায়েৰীত লিখা আছে, “এলেচ ভণ্টেইজিয়ান।” ইমানখিনি কৰাৰ পিছত যদি কাম নহয়, আদীন পাগলটোৰ কিতাপখন ফালি নিগনিক খাব দিম। হুহ মোৰ লগত ফাল্টুমি? 

গধুৰ মৃতদেহটো কঢ়িয়াই লৈ পাকঘৰলৈ আহিলোঁ। তাৰ পাছত চিঙ্কত থকা গৰম পানীৰ নলটো অন কৰি তাইৰ শৰীৰৰ ওপৰেৰে কুমহীয়া গৰম পানী বৈ যাবলৈ দিলোঁ। এইদৰে আৰু আধা ঘণ্টা পানীৰে ধুৱাৰ পিছত তেওঁৰ শৰীৰটো নমনীয়, উষ্ণ আৰু আৰ্দ্ৰ হৈ পৰিল। এতিয়া কামটো পুনৰ আৰম্ভ কৰিব পৰা যাব। মই তেওঁৰ মৃতদেহটো কান্ধত লৈ বেছমেণ্টলৈ লৈ গ’লোঁ। এইবাৰ দেহত বৰফ নথকাৰ বাবে তেওঁৰ শৰীৰটো যথেষ্ট লঘু অনুভৱ হৈছে। বেছমেণ্টলৈ আহি মৃতদেহটো এলেচৰ চেলেৰ ভিতৰতে চিত কৈ শুৱাই দিলোঁ। 

তাৰ পিছত পুনৰ সংশোধিত পদ্ধতিত ৰিচুয়েলটো সম্পূৰ্ণ কৰিলোঁ। পাঁচবাৰ স্পষ্টকৈ মন্ত্ৰটো পঢ়াৰ পিছতো মনিকাৰ শৰীৰত এলেচৰ প্ৰৱেশৰ কোনো সঁহাৰি নাপালোঁ। বুকুত আশাৰ কিৰণ এটা লৈ মই মনোযোগেৰে অপেক্ষা কৰিলোঁ। এলেচে চকু মেলি উঠি বহিব। কিন্তু প্ৰথম দহ মিনিট একো নহ’ল। ৰৈ থাকোঁতে মোৰ মূৰত পুৰণি খঙটোৱে ভূমুকি মাৰিলে। সকলো খং সেই আদিনৰ কিতাপখনৰ ওপৰত। আকাজৰ কিতাপ। মই আজি ইয়াক ফালি পেলাম। কিতাপখন ফালিবলৈ হাতখন আগবঢ়াই দিওঁতেই নিস্তব্ধ বেছমেণ্টটোত এটা ক্ষীণ নিঃশ্বাসৰ শব্দ শুনিলোঁ। লগে লগে মই কাণ ঠিয় কৰিলোঁ। কিছু মুহূৰ্তৰ পিছত আকৌ শুনিলোঁ, বুজি পালোঁ যে সেই শব্দটো মণিকাৰ শৰীৰৰ পৰাই আহিছে। 

আগুৱাই গৈ মই মনিকা নাকৰ ওচৰত হাতখন ৰাখিলোঁ। হেৰা! এয়াই হ’ল! তাই উশাহ লৈ আছে! এতিয়া তাইৰ মূৰটো মোৰ কোলাত লৈ চুলিত হাত বুলাই দিবলৈ ধৰিলোঁ। এইগৰাকী লক্ষ্মী ছোৱালী। উঠা প্লিজ। 

তেওঁৰ উশাহ-নিশাহৰ হাৰ দ্ৰুতগতিত চলি থাকিল। তাইৰ হাতত ধৰি মই তাইৰ নাড়ীৰ গতি পৰীক্ষা কৰিলোঁ। অলপ খৰকৈ কিন্তু তথাপিও স্বাভাৱিক হবলৈ লৈছে। এতিয়া মই তাইৰ নাম লৈ মাতিবলৈ ধৰিলোঁ। 

মই: “এলেচ, এলেচ উঠা। কিমান আৰু এনেকৈ শুবা? এতিয়া উঠা। এলেচ!” 

দুই তিনিবাৰ মাতি থকাৰ পিছত চকু তাই মেলি চালে। কিমান ঘোলা আৰু শূন্য সেই দৰ্শন। তাত প্ৰত্যাবৰ্তণৰ আনন্দতকৈ বেছি দুখ আছিল। অলপ সময় চাই তাই মোৰ কোলাত বমি কৰিলে। বেছেৰী। নতুন শৰীৰৰ লগত খাপ খাব পৰা নাই। মই তাইৰ পিঠিত থপৰিয়াই সান্ত্বনা দিলোঁ।  বমিৰ শেষত কাহিবলৈ ধৰিলে। মই বুজি পালো এই শৰীৰত তাই বহুত কষ্ট পাইছে। তাৰ পিছত অলপ জ্ঞান পাই মোক ঠেলি দি ভৰি দুখনেৰে থিয় হ’ল। তাইৰ এই কাৰ্য্য দেখি মই বৰ আচৰিত হ’লোঁ। 

মই: “কি হৈছে? ভালেই আছাতো এলেচ।” 

মই তাইক সুধিবলৈ লৈ তাইৰ চকুলৈ চালো। মোৰ ফালে এনেকৈ চাইছে যেন মোক খাই পেলাব। 

মোৰ খোকোজা লাগিল। কিয় ইমান খং মোৰ ওপৰত? মোৰ প্ৰতি তাই কৃতজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰা উচিত। মোৰ বাবেই তাইৰ ইমান বছৰৰ পাছত অক্ষত শৰীৰলৈ ঘূৰি আহিব পৰাটো সম্ভব হৈছে। মোৰ ওপৰত খঙ কৰিবলৈ কি হ’ল? সঁচাকৈয়ে এইজনী এলেচ নে? নে মাৰ্গাৰেটে মোৰ ওপৰত দ্বিতীয় মৃত্যুৰ প্ৰতিশোধ ল’বলৈ ঘূৰি আহিছে? 

Read Part 50

Online Content Creator, Passionate Blogger. I like to read and learn new things. Visit My Blog

1 comment

  1. ইয়াতে সমাপ্ত নে ? আৰু পঢ়িবলৈ পাম !