-->

10 Assamese Ghost Stories Based On Real Life Experience

Spooky story in Assamese | Ghost Story In bangla

10 Assamese Ghost Stories Based On Real Life Experience

Assamese Ghost Story 1 গৰ্ভস্খলন

মোৰ বয়স ২৫ বছৰ। বিয়া হোৱা ডেৰ বছৰ হৈছে। ইয়াত মই নিজৰ জীৱনৰ এনেকুৱা এটা ঘটনা লিখিব লৈছোঁ যিটো মোৰ নিজৰে চিন্তা চৰ্চাৰ বাহিৰৰ । এতিয়া আহো ঘটনা লৈ। কিছু দিন আগৰ ঘটনা মই প্ৰথম বাৰ বাবে মাক হব ওলাইছিলো। মোৰ ডেৰ মাহ চলি আছিল ।আমি ডক্টৰক দেখা শুনা কৰাই আছিলোঁ সব ভালে চলি আছিল। মই প্ৰাই আমাৰ দোকান খনলৈ আহিব লগা হৈছিল।মোৰ মানুহ জনেও নিজৰ চাকৰি কাৰণে দেৰি কৈ আহে।তেওঁ অহা লৈ মই ঘৰত অকলে থাকিব লগা হয় ।মই যিটো ভাৰা ঘৰত আছোঁ সাইটো এটা পুল ৰ কাষৰ ঘৰ তাৰ কাষত ঘৰ নাই এফালে হে ঘৰ আছে ইটো মূৰে পুল আছে আৰু মানুহে কই পুল টো বোলে বেয়া কিন্তু আমাৰ নতুন ঘৰটো বনাই থকা বাবে উপাই নাপাই ভাৰা ৰূমটো লব লগা হল আৰু আমাৰ ইয়াত ভাৰা ৰোম সহজে নাপাই গাঁও ঠাই হোৱা বাবে ।ঘৰটো মই নিজেও অনুভৱ কৰোঁ অলপ ভয় লাগে ।অকলে থাকিলেও কোনোবা থকা যেন লাগে হলেও মই এনে কথা বোৰত বিশ্বাস nokorisilu হাইবাৱে মনৰ ভাৰ্ম বুলিয়ে ভাবো। সব ঠিকে চলি আছিল কিন্তু এদিন ৰাতি মই সপোনত দেখো মোৰ স্বামী যে মোৰ লগত শাৰীৰিক সম্পৰ্ক কৰা । মই কেতিয়াও সপোন নেদেখোঁ আৰু যি তি কথা বিশ্বাস ও নকৰোঁ । মোৰ মানুহজনে ও এনে কথা নামানে । মই কথাটো কাকো নকলো। ইয়াৰ প্ৰায় ৫ দিন মান পাছত আকৌ সপোন দেখিলোঁ কিন্তু এইবাৰ মই বেলেগ কাৰোবাক দেখিলোঁ আৰু দেখো যে বস্তু টোৱে মোৰ গা পৰা কিবা হালধীয়া ৰঙৰ বস্তু উলিয়াই খাই আছে ।মই বৰ ভয় খালো ৰাতিপুৱা মা লৈ ফোন কৰিলোঁ মা এই আকৌ সপোনত মোৰ গৰ্ভত থকা সন্তান টো নষ্ট হোৱা দেখিলে একে ৰাতিয়ে। ৰাতিপুৱা লৈ মোৰ ব্লিডিং আৰম্ভ হৈ গল । ডক্টৰ তাত গৈ গম পালোঁ যে মোৰ baby নষ্ট হৈ গল দুমাহৰ এটা সপোন আশা পানী হৈ গল। মই নাজানো কিমান দুৰ সঁচা আৰু কিমান দূৰ মিছা । হয়টো বহুতে ইয়াত বেলেগ বেলেগ কমেন্ত দিব কিন্তু যদি কোনোবাই এই সন্দৰ্ভত কিবা জনে অনুগ্ৰহ কৰে জনাব। গৰ্ভ ত নষ্ট হোৱাটো ডাঙৰ ঘটনা নহয় কিন্তু সপোনত দেখা ঘটনা টোৱে হে মোক ভাবিব বাধ্য কৰাইছে ৰাতি দেখা পাছত এই ৰাতিপুৱা লৈ কেনেকৈ ব্লীডিং হৈছিল আৰু একে ৰাতি মোৰ মায়ে কিয় সপোন দেখিছিল। আৰু যেতিয়া লৈ গৰ্ভত আছিল তেতিয়া লৈ এনে লাগিছিল যেন ঘৰত মোৰ বাহিৰেও কোনোবা থাকিছিল। আৰু বেয়া হোৱা পাছত আৰু এনে সপোন দেখা নাই। এনেকুৱা কিয় হৈছিল আজিলৈ ও ভাবি নাপালোঁ।

লিখক নাম প্ৰকাশত অনিশ্চুক 

Assamese Vutor Golpo 2


Also Read

Comments