-->

জন্মৰ পিছতেই মাক দেউতাকে পেলাই থৈ যোৱা পঙ্গু ছোৱালীজনীৰ এতিয়া মাহিলী উপাৰ্জন 50 লাখ

জন্মৰ পিছতেই মাক দেউতাকে পেলাই থৈ যোৱা পঙ্গু ছোৱালীজনীৰ এতিয়া মাহিলী উপাৰ্জন 50 লাখ an inspirational story in Assamese 

ভৰি অবিহনে জন্মগ্ৰহণ কৰিছিল ছোৱালীজনী। তাক লৈ মাক দেউতাকৰো নিজৰ  অনুতাপ। কিবা পাপৰ কাৰণে হে এনে জন্ম হয় ভাবি পিতৃ মাতৃ দুয়ো অনুশোচনাত ভুগিছিল। শেষত সেই শিশুটোক নি ৰাস্তাত পেলাই দিলে। কিন্তু সেই ছোৱালীজনীয়েই যে ডাঙৰ হৈ চুপাৰ মডেল হব তাৰ কথা কেতিয়াও কোনেও কল্পনা কৰা নাছিল। 

২৩ বছৰ বয়সী এই চুপাৰ মডেলগৰাকীৰ নাম চেচৰ। দুই ভৰি  নহলেও ইচ্ছা আৰু মনোবলেৰে  বর্তমান তাই চুপাৰ  মডেল। প্রতিবন্ধকতাক জয় কৰি তাৰ মজতে চমক দেখুৱাইছে গোটেই বিশ্বক।

 চেচৰৰ জন্ম থাইলেণ্ডত । জন্মৰ পৰাই   শাৰীৰিকভাবে পঙ্গু চেচৰক মাক দেউতাকে মৰিবলৈ দি ৰাস্তাত পেলাই আতৰি যায় ।

তাৰ পিছতে শিশু চেচৰৰ ঠিকনা হয় অনাথ আশ্রম। তাত থাকি  কিছু কাল পিছত চেচৰক পালিত সন্তান হিচাপে লৈ যায়  মার্কিন যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ  জিমি আৰু  মাৰিয়ান চেচৰ নামৰ এহাল  দম্পতিয়ে। সন্তানস্নেহত ডাঙৰ দীঘল কৰে  বিকলাঙ্গ ছোৱালীজনীক ।


চেচৰ আজি বিভিন্ন পোচাক নির্মাতা প্রতিষ্ঠানৰ সুপৰিচিত মডেল। দি ইনডিপেন্ডেন্টক দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত  চেচৰে জনাইছে , মাত্ৰ বিজ্ঞাপনৰ পৰাই  মাহত ৫০ লাখ টকা আয় কৰে তাই ।
তলৰ ফেচবুক /হোৱাটচএপ বুটামত ক্লিক কৰি পোষ্টটো শ্বেয়াৰ কৰক আৰু আনকো পঢ়িবলৈ দি উৎসাহিত কৰক । 

Also Read

Comments