-->

The Assamese Story Onuvob | সোৱৰণীৰ একাঁজলি মধুৰ বিষাদ

Assamese Story And Poem, Assamese Onuvob

The Assamese Story Onuvob | সোৱৰণীৰ একাঁজলি মধুৰ বিষাদ

Love Letters Assamese Axomiya Onuvob Story For Assamese


সোৱৰণীৰ একাঁজলি মধুৰ বিষাদ বুকুত লৈ আজি আন্ধাৰত স্পৰ্শ কৰি চাওঁ মোৰ এৰি অহা মৰম-ভালপোৱা । তুমি জনাই পাহী তোমাৰ বুকুত আশাৰ বীজ সিঁচি ,এদিন ময়ে  দিছিলোঁ সপোনৰ অলেখ কঠিয়া।স্বপ্নময় পৃথিৱীৰ  মই এজন হৃদয়হীন প্ৰেমিকা । নিসংগতাৰ মালা গাঠি আজি মই হৈ পৰিছো দেবদাস । নিজক বুজাবলৈ বহুত কষ্ট হয় জানা । উজাগৰী নিশাৰ প্ৰতিটো পলে নিস্তব্ধতাৰ কেনভাচত মোক কাণে কাণে কৈ যায় মৃত্যু  যে মোৰ সমাগত । সপোন ৰচিবলৈ আজি মোৰ সতে আছে মাথো কেৱল চকুপানী । 

পাহী, তোমাক লৈ মই বহুত আশা কৰিছিলো অ । কিয়....কিয় তুমি মোক প্ৰতাৰণাৰ নাওঁত এৰি জোনাকৰ বুকুত হেৰাবাই দিলা মোৰ আশা কল্পনা । নীলা চিঞাঁহীৰে লিখা প্ৰতিখন চিঠিয়েই মোক দি গল মৃত্যুৰ বতৰা । মৃত্যু পথৰ সহযাত্ৰী হৈ মই আজি এজন দিশভ্ৰষ্ট পথিক । তুমি মোক এৰি যোৱাৰ পৰাই মোৰ মনৰ অব্যাপ্ত হেপাঁহবোৰেইচোন নাইকিয়া হৈ গল ।   ভাবিছিলো তোমাক লৈ এখন সুখৰ ঘৰ পাতিম, তাজমহলৰ কম্পিত সৌধ নিৰ্মাণ কৰিম কিন্তু মই কৰা সপোনবোৰ আশাবোৰ  তেনেই  নিস্ফল হৈ ৰল ।

মোক দিশহাৰা কৰিলা ? তুমিহীনতাৰ যন্ত্ৰণাবোৰেই মোৰ এতিয়া শেষ জীৱনৰ ভৰষা । ৰৈ থাকিম মোৰ সমাধিত এটা ছাঁ হৈ । দুৰৰ পৰাই চাই থাকিম মাথো তোমাক ....!

সীমনাত ''মনোৰঞ্জন কলিতা

You may like these posts

Comments

  1. To insert a code use <i rel="pre">code_here</i>
  2. To insert a quote use <b rel="quote">your_qoute</b>
  3. To insert a picture use <i rel="image">url_image_here</i>
Leave comments according to the topic of writing, comment with active link will not be shown.
Blog admins and authors have the right to display, remove, mark spam, on the comments posted