সোৱৰণীৰ একাঁজলি মধুৰ বিষাদ বুকুত লৈ আজি আন্ধাৰত স্পৰ্শ কৰি চাওঁ The Assamese Onuvob Story


সোৱৰণীৰ একাঁজলি মধুৰ বিষাদ বুকুত লৈ আজি আন্ধাৰত স্পৰ্শ কৰি চাওঁ The Assamese Onuvob Story

Love letters assamese lovers story in hindi Axomiya Onuvob Story For Assamese

সোৱৰণীৰ একাঁজলি মধুৰ বিষাদ বুকুত লৈ আজি আন্ধাৰত স্পৰ্শ কৰি চাওঁ মোৰ এৰি অহা মৰম-ভালপোৱা । তুমি জনাই পাহী তোমাৰ বুকুত আশাৰ বীজ সিঁচি ,এদিন ময়ে  দিছিলোঁ সপোনৰ অলেখ কঠিয়া।স্বপ্নময় পৃথিৱীৰ  মই এজন হৃদয়হীন প্ৰেমিকা । নিসংগতাৰ মালা গাঠি আজি মই হৈ পৰিছো দেবদাস । নিজক বুজাবলৈ বহুত কষ্ট হয় জানা । উজাগৰী নিশাৰ প্ৰতিটো পলে নিস্তব্ধতাৰ কেনভাচত মোক কাণে কাণে কৈ যায় মৃত্যু  যে মোৰ সমাগত । সপোন ৰচিবলৈ আজি মোৰ সতে আছে মাথো কেৱল চকুপানী । 


পাহী, তোমাক লৈ মই বহুত আশা কৰিছিলো অ । কিয়....কিয় তুমি মোক প্ৰতাৰণাৰ নাওঁত এৰি জোনাকৰ বুকুত হেৰাবাই দিলা মোৰ আশা কল্পনা । নীলা চিঞাঁহীৰে লিখা প্ৰতিখন চিঠিয়েই মোক দি গল মৃত্যুৰ বতৰা । মৃত্যু পথৰ সহযাত্ৰী হৈ মই আজি এজন দিশভ্ৰষ্ট পথিক । তুমি মোক এৰি যোৱাৰ পৰাই মোৰ মনৰ অব্যাপ্ত হেপাঁহবোৰেইচোন নাইকিয়া হৈ গল ।   ভাবিছিলো তোমাক লৈ এখন সুখৰ ঘৰ পাতিম, তাজমহলৰ কম্পিত সৌধ নিৰ্মাণ কৰিম কিন্তু মই কৰা সপোনবোৰ আশাবোৰ  তেনেই  নিস্ফল হৈ ৰল ।


মোক দিশহাৰা কৰিলা ? তুমিহীনতাৰ যন্ত্ৰণাবোৰেই মোৰ এতিয়া শেষ জীৱনৰ ভৰষা । ৰৈ থাকিম মোৰ সমাধিত এটা ছাঁ হৈ । দুৰৰ পৰাই চাই থাকিম মাথো তোমাক ....!


সীমনাত ''মনোৰঞ্জন কলিতা


0/Post a Comment/Comments

Previous Post Next Post